Rambyno g. 24
LT-87115, Telšiai

+370 444 75299
sekretore@telsiusn.lt

I - V 8.00 - 17.00
VI - VII nedirbame

Apie mus

Telšių rajono senelių globos namai įsteigti Telšių rajono valdytojo 1992 m. gruodžio 17 d.  potvarkiu Nr. 768 – V.  Senelių globos namai duris atvėrė 1993 m. lapkričio mėn., adresu Rambyno g. 24, Telšių mieste, rekonstravus buvusio vaikų lopšelio – darželio patalpas ir dalinai pritaikius socialinės globos įstaigos veiklai.

2008 m. siekiant pagerinti globos namų gyventojų gyvenimo ir darbuotojų darbo sąlygas, naujai atlikta pastato rekonstrukcija: apšiltintos pastato išorinės sienos, mediniai langai pakeisti naujais plastikiniais, pakeistos lauko durys, apšiltinta pastato pastogė ir rūsio lubos. Teritorija ir patalpos pritaikytos asmenims, turintiems fizinę negalią, įrengti liftai, pandusai. Kiekviename kambaryje įrengta personalo iškvietimo sistema.

Šiuose 60 vietų globos namuose teikiamos ilgalaikės bei trumpalaikės socialinės paslaugos senyvo  amžiaus ir suaugusiems asmenims su negalia, kuriems reikalinga stacionari socialinė globa bei slauga, ir kurie dėl fizinės negalios ar senatvės negali gyventi savarankiškai.

2013 m. įgyvendinus Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos finansuojamą projektą,  įsteigti du nauji Globos namų struktūriniai padalinai: Gedrimų savarankiško gyvenimo namai ( 40 vietų) ir Dienos socialinės globos centras (20 vietų), adresu Brėvikių g. 2, Gedrimų km., Gadūnavo sen., Telšių raj.

Savarankiško gyvenimo namai skirti asmenims, kurie dėl tam tikrų priežasčių negali gyventi savo namuose, bet yra iš dalies savarankiški ir gali pasirūpinti savo buitimi, dalyvauti visuomenės gyvenime, išreikšti save įvairiose užimtumo veiklose. Šiems asmenims apgyvendinti yra skirta 22 kambariai su virtuvėlėmis ir sanitariniais mazgais bei dušais.

Dienos socialinės globos centre teikiama nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba senyvo amžiaus asmenims ir suaugusiems asmenims su negalia darbo dienomis dienos metu.

Pagrindinis Telšių rajono senelių globos namų tikslas – tenkinti būtinuosius gyvybiškai svarbius poreikius asmenims, kurie patys nepajėgia pasirūpinti savo asmeniniu ir socialiniu gyvenimu, padedant jiems palaikyti fizinę, emocinę sveikatą, išlaikant orumą bei skatinant juos išlikti kiek galima ilgiau aktyviems.

Vizija.  Visuomenės poreikius tenkinanti socialinės globos įstaiga senyvo amžiaus asmenims bei suaugusiems asmenims su negalia. Globos namai, teikiantys efektyvią socialinė pagalbą, gebantys rūpintis žmogumi, didinant jam  pasirinkimo galimybes, tenkinantys jų buitinius, medicininius, socialinius poreikius.

Misija. Užtikrinti kokybiškas, ekonomiškai efektyvias, vertybiškai orientuotas socialinės globos ir priežiūros paslaugas.

Įstaigoje dirba kvalifikuoti specialistai: gydytoja, slaugytojos, kineziterapijos ir užimtumo specialistai, masažistas bei socialiniai darbuotojai,  kurie padeda gyventojui integruotis į naują socialinę aplinką, stengiasi sudaryti tinkamas gyvenimo sąlygas. Siekiant kuo didesnio asmens savarankiškumo, atsižvelgiant į amžių ar negalią, išsiaiškina jo poreikius ir suranda būdus jiems patenkinti.

Naujausi komentarai

    Skip to content